niedziela, 25 lutego 2024

Lutowe oponki ;-)

Jakie oponki Wam się skojarzyły na pierwszą myśl, czytając tytuł postu ? Takie na brzuszku , czy takie kocie do spania ? ;-P

Bo ja mam na myśli oczywiście te kocie do spania ;-)))

Najpierw pojawiła się jedna oponka - dla Karmelka , bo chciałam wyrzucić jego starą już brzydką. Ale gdy się pojawiła, to co rusz siedział w niej Mikeszek. Cóż było robić , zamówiłam kolejną, tym razem dla Mikeszka :D

Teraz każdy ma swoją i nie ma podbierania ;-) 

Tak to się zaczęło ...

 

 

 

 

 
Tu było miejsce Karmelka ...
 

 

A tak wygląda to teraz :D


 

 

 

Zapanowała zgoda :-)

Lala na to jak na lato ;-)))

 

 

Czyż nie jest słodka ta kotka💓

Ps.:

Wczoraj nastał u nas czas końca dokarmiania zimowego ptaszków. Z żalem musiałam zabrać budkę i wreszcie umyć balkon i okna , bo zapaskudzone były strasznie.

Choć zima była krótka i od dawna jest ciepło, dokarmialiśmy całe stada sikorek i czyżyków. Dosłownie całe chmary ptaszków - po kilkadziesiąt sztuk na raz- kilka razy na dzień ;-)))

 U nas były sikorki bogatki , czubatki i modraszki. Przylatywały też czyżyki.

Modraszki w porównaniu do bogatek są malutkie. Potrafią przefruwać między siatką balkonową. A wyobraźcie sobie że czyżyki , przynajmniej te u nas -były dużo mniejsze od modraszek :-) Takie koliberki polskie ;-))) Cudne ptaszki , ale bardzo zadziorne. Potrafiły przegonić sikorki ;-)

No i nie wiadomo kiedy miesiąc minął i zaraz mamy marzec.

Oby już ciepły, słoneczny i nadal spokojny ...

Do miłego kochani 💜💛💚3 komentarze:

 1. Lala rzeczywiście rozkoszna :))). Fajne oponki, mam jedną podobną (nazywam ją gniazdkiem) - najpierw wszyscy się do niej pchali, a potem, jak nastało upalne lato, to chyba kotkom było tam za gorąco i już przestały się interesować, gniazdko długo stało puste. Aż przenieśliśmy je do ogrodu zimowego, gdzie mają swoją sypialnię chłopaki - Dżemik i Grubcio. No i się okazało, że Grubcio pokochał nowe legowisko miłością wielką i sypia w nim od paru miesięcy. Jednak inne kocie domki przegrywają z pudełkami, półkami w szafie i innymi takimi skrytkami. A najlepsze dla kotków do spania to oczywiście państwa łóżko :))).

  OdpowiedzUsuń
 2. Bo z kotami to nie nadążysz co do ich gustów i guścików ;-) Czasem spodoba się od razu , a czasem wcale. Nieraz wystarczy postawić w innym miejscu i dopiero jest hicior ;-))) U nas Karmelek nawet w największe upały spał w oponce -tej różowej głębokiej -co była wcześniej. Lubi je bardzo :D Tu poprzednia oponka Miekka oponka ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie leniuchy najbardziej lubią łóżeczko ludzi ;D
  Pięknie się prezentują w oponkach - wygląda na solidną, u nas czasem jak widzę w sklepie jakieś to takie sobie to wszystko... A z zooplusa już raz się dałam namówić i przyszło słabe legowisko, ale te różowe za punkty mam po całym domu rozłożone 😂

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękujemy za każde(dobre;) słowo :)

Komentarze anonimowe i komentarze typu ładne fotki zapraszamy do nas - strona www... zostaną usunięte jako spam.
Wystarczy aktywny nick platformy na której jesteś zalogowana/y , lub podpis imienny.